piknik z dzieckiem

Lato w pełni. Idealny czas by wykorzystać promienie słońca i spędzić relaksujące chwile. Jest to także świetny czas na cieszenie się ciepłem relacji rodzinnych. Dni są dłuższe, dzięki czemu mamy więcej wolnego czasu. Jednak by nie był on zmarnowany warto wykorzystać go na zacieśnienie więzi rodzinnych. Wielu z nas staje wtedy przed pytaniem co zrobić by wspólnie spędzony czas był czasem spędzonym owocnie i by wspomnienia z tego lata pozostały z nami na dłużej. Może warto w takim razie poszukać zupełnie nowego sposobu spędzania w nim czasu z rodziną. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, które powinieneś rozważyć!

Lato z rodziną na kempingu

Jeśli zawsze chciałeś zrobić coś innego, dlaczego nie zaplanować rodzinnego kempingu? Możesz wynająć namiot lub rozbić własny. Nie zapomnij o niezbędnym sprzęcie: śpiworach, przyborach kuchennych, namiotach, a także ręcznikach! Zapakuj wystarczającą ilość jedzenia. Istnieje wiele sposobów na zabawę osoby lub rodziny podczas letniego wyjazdu na kemping. Jednym ze sposobów jest planowanie gier, w które ludzie mogą grać w czasie przestoju. To świetny sposób dla obozowiczów, aby połączyć się i stworzyć wspomnienia z bliskimi. Bardzo ważne jest wcześniejsze przygotowanie się przed wyruszeniem w drogę, ale cały wysiłek na pewno będzie tego warty.

Zabierz dzieci na rodzinną wycieczkę

Być może zastanawiasz się, co zrobić, jeśli nie jesteś fanem biwakowania. Jedną z opcji jest jednodniowa wycieczka do zoo, akwarium lub muzeum. Zoo to edukacyjny, zabawny dzień dla całej rodziny. Do najpopularniejszych atrakcji należą karmienie żyrafy, przejażdżka na słoniu, a nawet spotkanie z niektórymi zwierzętami z bliska. Akwaria to kolejna opcja, która pozwala zobaczyć ryby i życie morskie na wyciągnięcie ręki. Trzecią opcją jest wizyta w muzeum lub miejsca historyczne. Istnieje wiele ciekawych muzeów, które nie pobierają opłaty za wstęp, bądź opłaty te są naprawdę niewielkie. Muzeum kosiarek? Muzeum skarpetek? Opcji jest wiele! Warto poszukać czegoś nietypowego co zapewni świetną wspomnienia i niezapomnianą zabawę.

Zabawy z dziećmi we własnym ogrodzie

Jeśli tylko masz taką możliwość to przydomowy ogród będzie idealnym miejscem do spędzenia wspólnego czasu. Poniżej przedstawimy Ci kilka pomysłów na spędzenie czasu z rodziną we własnym ogrodzie. Taka forma spędzania czasu ma wiele zalet. Nie musicie udawać się w dalekie podróże, a wszystko to nie kosztuje wiele. Istnieje wiele sposobów na przekształcenie swojego podwórka w raj, tak by wspomnienia z lata pozostały z nami na długo. Oto kilka z nich:

  • Zrób piknik – Jedne z najlepszych wspomnień, jakie będziesz mieć z dziećmi bawiącymi się na twoim podwórku, to te, w których mogą wziąć udział w rodzinnym pikniku. Kup trochę jedzenia, rozłóż stary koc i upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby wszyscy mogli się na nim rozciągnąć i cieszyć się dniem. Wspólnie przygotujcie letnie potrawy, pokrójcie owoce i spędźcie miło czas relaksując się wśród zieleni.

  • Zagraj w grę planszową – Rodzina uwielbia grać razem w gry. latem, zwłaszcza jeśli siedzisz na swoim podwórku. Możesz kupować gry planszowe lub tworzyć własne. Wybierz gry, które działają dobrze dla wszystkich grup wiekowych. Pamiętaj, aby wybierać gry, które nie wymagają zbyt wiele miejsca do grania, dzięki czemu wszyscy pomieścicie się na zewnątrz na kocu, lub też przy ogrodowym stoliku.

  • Tor przeszkód – Kto powiedział, że czas spędzony w ogrodzie musi być nudny i statyczny. Nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać teren ogrodu do świetnych zabaw ruchowych. Przeszkody, takie jak drążki, huśtawki czy bęben na wąż ogrodowy tylko czekają na użycie. Można ich użyć, aby umożliwić wspinaczkę i skakanie. Wiele dzieci cierpiących na autyzm lub zaburzenia przetwarzania sensorycznego (SPD) skorzysta na zabawie w ogrodzie.

Pomysł na rodzinną rowerową wyprawę

Wycieczka rowerowa w gronie rodziny może być wspaniałym sposobem spędzania wolnego czasu. Jeśli masz rower, może to być świetny sposób na poznawanie nowych miejsc i poznawanie ich. Planując taką wycieczkę pamiętaj by nie była ona zbyt długa. Nic tak nie psuje wspólnych rodzinnych wycieczek jak zmęczenie dzieci, które stają się wtedy marudne i niechętne do dalszej przygody. Długość trasy musisz dostosować do wieku swoich pociech. Jeśli jednak to zrobisz to wspólną przygodę, którą odbędziecie pokocha cała rodzina! Spraw, więc aby się stało!

By Adrian