Jeśli zastanawiasz się nad depilacją laserową w celu trwałej depilacji, możesz mieć kilka pytań dotyczących zabiegu. Oto nasze najczęstsze pytania zadawane przez osoby pytające o zabiegi depilacji laserowej:

Jakie rodzaje włosów i skóry najlepiej nadają się do depilacji laserowej?

Ponieważ fotony w laserze reagują na melaninę i włosy, depilacja laserowa działa najlepiej na ciemnych włosach i jasnej skórze. Ciemne, szorstkie włosy idealnie nadają się do trwałego usuwania laserem. Istnieją jednak metody i opcje trwałego usuwania nawet jasnych włosów, dlatego zalecamy konsultację z ekspertem, który oceni Twoje specyficzne potrzeby i zapewni spersonalizowane rozwiązanie.

Jakie partie ciała można poddać depilacji laserowej?

Każda część ciała nadaje się do depilacji laserowej. Niechciane owłosienie twarzy, nóg, pleców, okolic bikini, klatki piersiowej i pach to odpowiednie miejsca do trwałego usuwania włosów, eliminując potrzebę woskowania lub golenia tych obszarów. Mężczyźni i kobiety często mają różne problematyczne obszary i pożądane miejsca leczenia, ale jest odpowiedni dla wszystkich niechcianych włosów. Jedynym wyjątkiem, który nie nadaje się do zabiegu depilacji laserowej, jest obszar brwi i narządu wzroku. Okolic oka nie powinno depilować się ze względu na możliwość poważnego uszkodzenia laserowym światłem.

Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa precyzyjnie nakierowana jest na mieszek włosowy i nigdy nie penetruje otaczającej skóry, dzięki czemu nie jest bolesna dla większości osób. Jest to zwykle porównywane do wrażenia trzaskania lub stukania. Podczas sesji intensywność lasera można regulować, aby zapewnić komfort podczas zabiegu.

Jak długo trwa zabieg depilacji laserowej?

Długość określonej sesji depilacji różni się w zależności od powierzchni skóry, która ma zostać poddana zabiegowi, oraz gęstości włosów. Przeciętna sesja trwa 20-60 minut.

Jednak depilowanie laserowe włosów wymaga wielu sesji, aby skutecznie i trwale usunąć owłosienie. W danym momencie mieszek włosowy znajduje się w innej fazie wzrostu. Podczas gdy niektóre włosy są w fazie wzrostu i są widoczne nad powierzchnią skóry, niektóre mieszki włosowe będą w fazie uśpienia, bez widocznych w tej chwili włosów. Kilka tygodni po sesji depilacji laserowej te uśpione mieszki włosowe wejdą w fazę wzrostu i sesja będzie musiała zostać powtórzona w celu wyleczenia tych włosów. Większość ludzi wymaga w sumie 6-9 sesji w odstępie 4-6 tygodni, aby usunąć wszystkie włosy z określonego obszaru.

Wreszcie, w celu uzyskania jak najbardziej gładkich, najdłużej utrzymujących się efektów, zaleca się sesje pielęgnacyjne co 2 lata po wstępnym usunięciu.

Czego powinienem się spodziewać po zabiegu depilacji laserowej?

Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć zaczerwienienie lub obrzęk w leczonym obszarze, a skóra może być wrażliwa. Zastosuj lód lub zimny okład, aby zmniejszyć obrzęk i zminimalizować dyskomfort. W razie potrzeby nałóż żel Aloe Vera na obszar, ale unikaj innych kremów i maści.

Unikaj słońca i solarium po depilacji laserowej oraz w trakcie zabiegu. Pozostań zakryty i całkowicie z dala od słońca przez 72 godziny. Codziennie nakładaj krem ​​z filtrem SPF 50+ na dotknięty obszar i kontynuuj ochronę przed słońcem i opalenizną przez 6-8 tygodni po zabiegu. Twój specjalista od depilacji przedstawi konkretne zalecenia dotyczące ochrony przeciwsłonecznej dla Twojej indywidualnej skóry.

Chociaż każda osoba jest inna, te odpowiedzi zapewniają dobry przegląd tego, czego można się spodziewać po podróży do depilacji laserowej. Upewnij się, że Twój specjalista do spraw depilacji laserowej odpowiada na wszystkie Twoje pytania, odpowiada na Twoje specyficzne potrzeby i obawy oraz sprawia, że ​​czujesz się dobrze poinformowany i komfortowo przed zabiegiem.

Podsumowanie

Depilację laserową najlepiej jest powtarzać zgodnie z ustaleniami z wybranym specjalistą. Wszystko zależy od Twoich włosów oraz skóry – więcej informacji dowiesz się, udając się na pierwszą sesję depilacji, gdzie ekspert dokładnie poinformuje Cię także o czynnościach, jakich nie powinieneś/powinnaś wykonywać przez następne 24 godziny po depilacji.

By Admin