Kiedy poddajesz się zabiegowi depilacji laserowej, często nie wiadomo, jak często należy wykonywać sesje , jak długo trzeba czekać między nimi i jakie są konsekwencje opóźnienia sesji. Jednym z problemów podczas zabiegu depilacji laserowej jest wiedza, jak długo czekać między sesjami. Zabieg depilacji laserowej wymaga kolejnych sesji, zaangażowania i systematyczności, które zaczynają się od momentu, gdy specjalista oceni obszar, na którym chcesz wykonać depilację w optymalnych warunkach, aby bezproblemowo rozpocząć zabieg. Wszystkie zabiegi depilacji laserowej powinny być w 100% spersonalizowane, czyli dlatego, że każdy z nich wykonywany jest w oparciu o różne czynniki, które wpływają na jego skuteczność, czyli między innymi zaburzenia hormonalne, płeć, wiek, metabolizm, związane z nimi czynniki genetyczne. Wzrost włosów nie jest w nieskończoność taki jak paznokcie, ale raczej aktywność każdego mieszka włosowego jest indywidualna, cykliczna i przechodzi przez trzy kolejne fazy, które można zmieniać w zależności od stosowanej przez metody depilacji. Każda z tych faz ma czas trwania, który różni się w zależności od obszaru ciała.

Odstępy między sesjami

Gdy mówimy o odstępach czasowych, należy pamiętać, że średnio są one wykonywane od 4 do 6 tygodni na twarzy (w tym szyi) i ogólnie od 8 do 10 tygodni na obszarach ciała. Dlatego idealnie jest przestrzegać harmonogramu zaplanowanego przez specjalistę, aby zapewnić powodzenie zabiegu. Nie należy zapominać, że w czasie oczekiwania (pomiędzy sesjami) nigdy nie należy stosować innej metody depilacji, która usuwa włosy z cebulkami , należy je jedynie przycinać za pomocą maszynki do golenia, kremów do depilacji lub po prostu przycinać. W przypadku opuszczenia sesji wszystko będzie zależeć od czasu jaki upływa pomiędzy sesjami, najlepiej zawsze powinien to być krótki odstęp. Dlatego musisz być systematyczny w zabiegach, uczęszczać na wszystkie sesje i przestrzegać wszystkich wskazań, a dzięki temu uzyskasz odnowioną skórę, wolną od włosów i całkowicie zdrową. Depilacja laserem powinna być wykonywana, gdy mieszek zaczyna kiełkować. Dlatego czas między sesjami musi uwzględniać wzrost włosów pod skórą. Sesje depilacji laserowej muszą uwzględniać wzrost włosów pod skórą przez okres od 1 do 2 miesięcy. Dlatego będzie to czas, który należy zachować między kolejnymi depilacjami.

Skuteczność depilacji będzie w dużej mierze zależeć od regularnego przestrzegania zaleceń sesyjnych przez ekspertów. Jeśli jednak opóźnisz sesję w krótkich odstępach czasu, nie wpłynie to znacząco na wyniki. Jeśli będziesz musiał opóźnić sesję depilacji laserowej o kilka dni, nie wpłynie to na końcowe rezultaty. Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że cykl wzrostu włosów jest inny, ponieważ nie wszystkie włosy są zawsze na tym samym etapie wzrostu. Z tego powodu sesje odbywają się zwykle co miesiąc, półtora miesiąca lub dwa miesiące. Najważniejszą rzeczą, kiedy zamierzasz wykonać sesję depilacji laserowej, jest to, aby nie wyrywać włosów za pomocą elektrycznej golarki, pęsety lub wosku przynajmniej półtora miesiąca przed pierwszą sesją laserową. Przez cały czas trwania zabiegu należy golić włosy i nie stosować innej metody, która może usunąć włosy z cebulek. W ten sposób włosy zawsze będą w idealnym stanie, aby kuracja była skuteczna. Liczbę sesji depilacji laserowej należy oszacować na podstawie obszaru do depilacji, rodzaju włosów, fototypu skóry i używanego sprzętu. Kiedy rozpoczynasz zabiegi trwałej depilacji laserowej, logiczne jest, że pojawiają się pewne wątpliwości, obawy i pytania. Należy pamiętać, że leczenie laserowe nie reaguje jednakowo u wszystkich osób. Mimo to istnieje charakterystyczny i ogólny okres trwania, a także różne fazy, przez które przechodzą twoje włosy podczas zabiegu, a efekty dobrze przeprowadzonej depilacji są niezwykle satysfakcjonujące. Pozbędziesz się niechcianych włosów na zawsze. Depilacja laserem jest najskuteczniejszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia z ciała.

By Admin