dwoje ludzi na rowerach w mieście

W przeszłości ludzie mogli rozważać jazdę na rowerze jako sposób spędzania wolnego czasu lub coś, na czym nie zarabiają zbyt wiele. Jednak wraz ze zmianą stylu życia i technologii coraz więcej osób decyduje się na jazdę na rowerze w celu dojazdów do pracy i innych czynności. Jazda na rowerze to doskonały sposób na zmniejszenie stresu, poprawę zdrowia psychicznego i uzyskanie formy. Oszczędza również pieniądze na paliwie i kosztach parkowania. I jest to tańsze niż prowadzenie samochodu.

Ale najważniejszą korzyścią płynącą z jazdy jest swoboda, jaką daje odkrywanie świata bez martwienia się, że się zgubisz lub załamiesz po drodze. Osoby jeżdżące na rowerze zazwyczaj są w stanie podróżować dalej, szybciej i łatwiej niż gdyby chodziły. Mogą podróżować na łonie natury, z dala od zgiełku samochodów, dzięki czemu mogą cieszyć się ciszą i spokojem. Jazda na rowerze to także świetne ćwiczenie. Spala ona do 400-500 kalorii na godzinę (w zależności od wagi i prędkości).

Kraków miastem dla rowerzystów

Miasto Kraków to świetne miejsce dla rowerzystów. Posiada wiele ścieżek rowerowych, wypożyczalni rowerów i imprez rowerowych. W tym artykule przyjrzymy się różnym sposobom korzystania z kultury rowerowej Krakowa. Kraków to jedno z najbardziej urokliwych miast Europy i atrakcyjny cel podróży dla turystów z całego świata. Miasto oferuje wiele atrakcji, które uczynią Państwa pobyt niezapomnianym – muzea, galerie, kościoły, parki i inne. Ale jeśli szukasz czegoś bardziej aktywnego – jazda na rowerze to opcja, którą powinieneś rozważyć!

Najpopularniejszym sposobem na poznanie przyjaznego dla rowerzystów środowiska Krakowa jest wypożyczenie roweru w jednej z wielu wypożyczalni. Osoby spragnione dłuższych przejażdżek mogą skorzystać z, jednej z trzech przecinających Kraków, długodystansowych tras rowerowych: Wiślana Trasa Rowerowa, EuroVelo 11 oraz VeloMetropolis. Na terenie samego miasta mają ten sam przebieg i wraz z krótszymi odcinkami pobocznymi są idealne do przemieszczania się między centrum Krakowa, Starym Miastem, a Zamek Królewski na Wzgórzu Wawelskim.

Niesamowite rzeczy do zobaczenia i zrobienia na rowerze miejskim w Krakowie i okolicach

Kraków to miasto, które wydaje się mieć wszystko. Dzięki bogatej historii i pięknej architekturze łatwo zrozumieć, dlaczego ludzi przyciąga polskie miasto. Kraków został jest jednym z najbardziej przyjaznym rowerom miastem w Europie i mieści wiele świetnych wypożyczalni rowerów. Gdy już wypożyczysz swojego dwukołowca warto wybrać się zobaczyć atrakcje jakie znajdziesz w mieście i okolicach. Oto pięć rzeczy, które możesz zrobić ze swoim rowerem w Krakowie:

  • Przejedź przez historyczne dzielnice Krakowa. Kraków ma ciekawą historię, a jego architektura jest jednym z najlepszych przykładów średniowiecznej architektury europejskiej. Przejażdżka ulicami wielowiekowych dzielnic dostarczy niezapomnianych wrażeń.

  • Skoro mowa o dzielnicach, koniecznie wybierz się na Kazimierz. Jest to mały i uroczy obszar wypełniony wieloma starymi budynkami i pięknymi parkami. Stamtąd już tylko kilka minut drogi, aby poznać Stare Miasto, które jest mieszanką bogatej architektury i zabytków, które warto odwiedzić.

  • Możesz dostać się na szczyt Wzgórza Wawelskiego. To słynne wzgórze w Krakowie, które oferuje zapierający dech w piersiach widok na miasto. Na szczyt można wjechać od wielu stron, by poświęcić chwilę, aby docenić, jak niesamowity jest ten widok.

  • Przejedź przez parki i zgub się wśród drzew i kwiaty. Parki są atrakcją miasta, a wielu mieszkańców i turystów regularnie je odwiedza. Różnią się wielkością, ale wszystkie są pięknymi miejscami do spędzenia czasu, a mając ze sobą rower szybko przemierzysz wiele z nich. Nie zapomnij aparatu by zrobić sobie urokliwe zdjęcia!

  • Wybierz się na Rowerowy Szlak Orlich Gniazd. Jest to jeden z najstarszych i najpiękniejszych polskich szlaków turystycznych łączący Kraków z Częstochową. Nie martw się. Nie musisz jechać tak daleko by docenić jego walory.

By Adrian