Gdy staliśmy się już właścicielami naszej wymarzonej nieruchomości pozostaje nam tylko jedno. Przeprowadzka. Dla wielu nie stanowi większego problemu, lecz są tacy dla których transport rzeczy na terenie dużego miasta może stanowić nie lada wyzwanie. Kiedy w grę wchodzi przemieszczanie się po zatłoczonym mieście z naszym dobytkiem stajemy przed wieloma wyborami. Czy zrobić to samemu, czy może skorzystać z firmy przeprowadzkowej? Jak się spakować? Jak zadbać by nasze drogocenne przedmioty nie uległy uszkodzeniu? Lokalna przeprowadzka w Krakowie wcale nie musi być stresująca, ani skomplikowana. W dalszej części tego przewodnika pomożemy Ci w podjęciu decyzji i odpowiemy na najbardziej kluczowe pytania, tak by przeprowadzenie się do nowego miejsca nie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.

Jak się spakować do przeprowadzki?

Sposób pakowania różni się w zależności od środka transportu i przedmiotów, które chcesz przewieźć. Zdecydowanie najlepszą i najbardziej powszechną opcją jest zapakowanie swojego dobytku w kartonowe pudełka. Sprawdzają się one od lat i będą idealnie służyć do przetransportowania lekkich przedmiotów codziennego użytku. Ale nie zapominaj – jeśli chcesz wysłać ciężkie przedmioty, takie jak meble lub inne delikatne przedmioty, powinieneś zainwestować w lepszą metodę pakowania. Najbardziej polecaną metodą pakowania jest użycie folii bąbelkowej, która zabezpieczy Twoje rzeczy podczas transportu. Podczas przemieszczania się samochodem najważniejsze jest, aby wszystkie przedmioty były zabezpieczone w zamkniętym bagażniku samochodowym i leżały ciasno poukładane, tak aby nie miały możliwości luźnego przemieszczania się po bagażniku. Dzięki temu nie będą narażone na uszkodzenia zewnętrzne podczas jazdy.

Drogocenne przedmioty podczas przeprowadzki. Jak o nie zadbać?

Delikatne, drogocenne przedmioty wymagają specjalnego traktowania. Powinieneś je starannie zapakować i zawinąć w odpowiedni materiał. Na przykład delikatny naszyjnik powinieneś zawinąć w bibułkę przed zapakowaniem w pudełko. Upewnij się, że części przedmiotu, które nie są owinięte, są bezpiecznie zapakowane i nie poruszają się. Zaleca się stosowanie materiałów amortyzujących, takich jak folia bąbelkowa, polistyren lub styropian dla dodatkowej ochrony. Jak przewozić delikatne przedmioty? Przedmioty łamliwe również mogą się zepsuć i powinny być pakowane oddzielnie od innych kosztowności. Szczególną troską powinny zostać objęte takie przedmioty jak wazony, które koniecznie muszą zostać owinięte w materiały amortyzujące, takie jak folia bąbelkowa zanim zostaną zapakowany w kartonowe pudło. W przypadku przedmiotów porcelanowych najlepiej zawinąć zestawy porcelany w szmatkę i umieścić je w dużym pudełku. Pamiętaj by unikać umieszczania porcelanowych naczyń jedna na drugiej, ponieważ mogą się nawzajem uderzać co może doprowadzić do pęknięć.

Stawiam na specjalistę firmy przeprowadzkowej

Gdy chcesz odjąć sobie stresu i pracy związanej z przeprowadzką warto polecić to zadanie doświadczonym ludziom. Dzięki nim nie będziesz martwić się o każdy szczegół procesu przeprowadzki. Jeśli chcesz odpocząć podczas przeprowadzki to usługi przeprowadzkowe będą idealnym wyborem. Usługi te zatrudniają doświadczonych pracowników, którzy zadbają o to, aby cały proces przebiegł sprawnie, bezproblemowo i ekonomicznie. Jeśli więc szukasz fachowców, którzy zajmą się wszystkimi Twoimi potrzebami związanymi z przeprowadzką, ta opcja jest warta rozważenia. Ważne jest jednak abyś wybrał odpowiednią firmę do takiego zadania.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru firmy przeprowadzkowej?

  • doświadczenie – bardzo ważne jest to by firma, której mamy powierzyć to ważne zadanie była godna zaufania. Co jest tego lepszym wyznacznikiem niż doświadczenie i staż na rynku? W końcu nie chcemy by coś poszło nie po naszej myśli.

  • dostępność – co nam z doświadczonej firmy przeprowadzkowej jeśli ich usługi nie będą dostępne w dogodnym dla nas terminie. Ważne byś wybrał taką firmę, która będzie w tej kwestii elastyczna i dostosowana dla potrzeb klienta.

  • bezpieczeństwo – bardzo ważne jest, aby firma posiadała udokumentowaną i bezpieczną historię nienagannej obsługi, a także odpowiednie ubezpieczenie (np. firmy przeprowadzkowe powinny być ubezpieczone od szkód majątkowych).

  • koszty – przy wyborze firmy przeprowadzkowej ważne jest również, aby wiedzieć, jakie będą koszty. Konieczne jest wybranie firmy, która przejrzysta co do kosztów i innych cen oraz przedstawi oszacowanie wszystkich opłat.

Samodzielna przeprowadzka – czyli wszystko zrobię sam

Przeprowadzka na własną rękę jest wykonalna, ale może być bardzo czasochłonna i trudna. Nie dość, że musimy zadbać o odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie naszych rzeczy to dodatkowo musimy dysponować odpowiednim środkiem transportu, który nie tylko będzie w stanie zabrać nas, ale i nasze rzeczy. Choć zabranie małych przedmiotów codziennego użytku nie powinno stanowić problemu, to sprawa będzie miała się zupełnie inaczej gdy będziemy chcieli przewieźć ciężkie, duże meble. Takie przedmioty mogą stanowić nie lada wyzwanie bo mogą nie mieścić się w naszym samochodzie osobowym. Tutaj z pomocą mogą przyjść nam firmy wynajmujące samochody dostawcze. W tych pojazdach będziemy mogli przewozić nawet zbyt ciężkie dla zwykłych samochodów osobowych meble i ciężkie sprzęty. Dzięki temu będziemy bardziej niezależni.

Niezależnie od tego jaką opcję wybierzesz mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie pomyślnie, a lokalne przeprowadzki w Krakowie nie będą stanowić dla Ciebie problemu!

By Adrian