pies w gorące lato w mieście

Lato to czas, kiedy dni są długie i gorące, a temperatury osiągają najwyższy punkt. Z nieba leje się żar, powietrze jest wilgotne i lepkie, i wydaje się, że nie ma jak uciec przed upałem. Są one uciążliwe nie tylko dla nas, ale i dla naszych futrzanych przyjaciół. Dlatego tak ważne jest aby zadbać by nasze zwierzaki były otoczone odpowiednią troską w te ciężkie dni. Psy, koty i inne zwierzęta domowe mogą cierpieć z powodu odwodnienia, przegrzania, a nawet udaru cieplnego w okresie letnim. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z normalnej temperatury ciała Twojego zwierzaka. Pamiętaj, że jeśli Twój pies ma krótką sierść idealna temperatura ciała dla niego jest nieco niższa niż dla psa o długiej sierści.

Zwierzęta są dużą częścią naszego życia i nie wyobrażamy sobie, żeby nie były z nami w okresie letnim. Najlepszym sposobem na zapewnienie im bezpieczeństwa jest zapewnienie im chłodnego i zacienionego miejsca do odpoczynku. Ale nawet jeśli zapewnisz swojemu zwierzakowi bezpieczną przystań, nadal ważne jest, aby dbać również o siebie. Jeśli chodzi o upały, istnieją pewne środki ostrożności, które należy podjąć, jeśli masz w domu zwierzęta.

  • Zwierzęta powinny być trzymane w pomieszczeniach, jak to tylko możliwe.

  • Rozważ zakup klimatyzacji do swojego domu.

  • Zapewnij zwierzętom wodę przez cały dzień.

  • Jeśli musisz gdzieś pojechać ze swoim pupilem koniecznie zostaw samochód w cieniu i nigdy nie zostawiaj zwierzaka zamkniętego w środku pojazdu!

Co robić ze swoim zwierzakiem gdy jadę na urlop?

Posiadanie zwierzaka niesie za sobą wielką odpowiedzialność. Ta staje się jeszcze większa, gdy nadchodzi okres wakacji. Czas wyjazdów i urlopów to czas, kiedy to nasz futrzak może przestać być postrzegany jak przyjaciel domu, a dla wielu może stać się zbędnym balastem, który jedynie przeszkadza w wyjeździe na wypoczynek. W wakacje porzucanych jest o 25% więcej zwierząt, niż poza miesiącami wakacyjnymi. Co więc zrobić ze swoim zwierzakiem, aby móc swobodnie wypoczywać i cieszyć się podróżą?

Chcę wyjechać sam. Gdzie zostawić mojego zwierzaka?

Istnieje kilka możliwości pozostawienia zwierzaka na wakacjach. Jedną z nich, która staje się ostatnio coraz popularniejsza jest opcja zostawienia pupila w hotelu dla psów. Hotele wyposażone są również w profesjonalny personel, który będzie czuwał nad zwierzętami, karmił je i udzielał wsparcia. Wszystko to, podczas gdy ty będziesz spokojnie wypoczywać na zasłużonym urlopie. Takie hotele zwykle oferują kompleksową opiekę zdrowotną, indywidualne pory posiłków i spacerów, tak aby mogły je dostosować do potrzeb i nawyków Twojego pupila. Hotele oferują również usługi takie jak zabawy z innymi psiakami, usługi pielęgnacyjne oraz kąpielowe, a wszystko to na dużej przestrzeni by, te które tego potrzebują, mogły swobodnie biegać po całym ogrodzie.

Jeśli nie jesteś przekonany do tej opcji może dobrym rozwiązaniem będzie tzw. zamiana sąsiedzka. Na pewno znajdzie się sąsiad, który z ochotą przyjmie na pewien czas Twojego pupila i dobrze o niego zadba podczas Twojej nieobecności. Jeszcze lepiej, gdy ten sam sąsiad sam ma zwierzaka. Wtedy to ty będziesz mógł się mu odwdzięczyć opiekując się jego pupilem podczas jego nieobecności. Prosta zamiana, a pomoc i korzyści dla obu stron nieocenione. Poza tym takie rozwiązanie jest znacznie mniej stresujące dla zwierząt domowych, gdyż pozostają bezpieczne w znanym sobie środowisku.

Zabieram zwierzaka ze sobą na wakacje.

Ludzie coraz częściej szukają sposobów na podróżowanie ze swoimi zwierzętami. Zwierzęta mogą pomóc Ci się zrelaksować i odstresować podczas wakacji, więc nie chodzi tylko o zabranie ich na wakacje – chodzi o to, aby również dobrze się bawiły! Zabierając swojego pupila na wakacje ważne jest, aby przed wyjazdem upewnić się, że ma odpowiednie szczepienia i badania weterynaryjne. W przeciwnym wypadku mogą zachorować lub zranić się podczas podróży w nowym środowisku. Jeśli planujesz zabrać psa lub kota na wakacje za granicę, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci w bezpiecznej podróży. Oto kilka z nich:

  • Rezerwując bilet lotniczy dla swojego zwierzaka, zapytaj o opcje podróży zwierzęcia. Większość linii lotniczych oferuje zniżki na podróżowanie ze zwierzętami.

  • Zapakuj dużo jedzenia i wody na czas podróży. Niektóre linie lotnicze zapewnią tę usługę, ale jest to niezbędne dla bezpieczeństwa Twojego zwierzaka.

  • Pamiętaj, aby wypełnić dokumenty niezbędne do podróży ze swoim zwierzakiem, aby być przygotowanym na wszelkie problemy.

Ważne jest, aby zwierzęta były zdrowe i szczęśliwe, zapewnienie im tego leży po stronie właścicieli. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam spędzić spokojne wakacje ze swoimi pupilami!

By Adrian